Powitanie/Willkommen

Powiat Żagański w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 - 2013 realizuje projekt pod nazwą:
"Ratownicy ponad granicami"
Miejsce realizacji: Polska, Województwo Lubuskie, Powiat Żagański, Niemcy, Saksonia, Powiat Görlitz
Cel projektu: Zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego w rejonie transgranicznym poprzez wzmocnienie współpracy ratowników z obu stron granic Polski i Saksonii
Partner wiodący: Powiat Żagański, ul. Dworcowa 39, 68-100 Żagań, Polska
Partner współpracy: Gmina Hähnichen, Am Schöps 1, 02923 Hähnichen, Niemcy
Der Żaganer Kreis realisiert im Rahmen des Operationellem Programms der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Polen - Sachsen 2007 - 2013das Projekt unter dem Namen:
"Helfer über Grenzen"
Realisierungsort: Polen, Woiwodschaft Lubuskie, Landkreis Żagań Deutschland, Sachsen, Landkreis Görlitz
Ziel des Projektes: die Vergrößerung der Brandsicherheit in der grenzüberschreitenden Region durch die Stärkung der Zusammenarbeit zwischen den Rettungshelfern auf den beiden Grenzseiten von Polen und Sachsen
Lead Partner: Landkreis Żagań, ul. Dworcowa 39, 68-100 Żagań, Polen
Kooperationspartner: Gmina Hähnichen, Am Schöps 1, 02923 Hähnichen, Niemcy

Wizyta w Görlitz

4 listopada 2011 r. grupa ratowników z Powiatu Żagańskiego odwiedziła kolegów z Powiatu Görlitz. Podczas wizyty został omówiony zakres dalszej współpracy w szczególności przeprowadzenie ćwiczeń na terenie Saksonii.

Karambol w Żaganiu

W trakcie trwania JARMARKU MICHAŁA, w dniu 17 września 2011 roku, na skrzyżowaniu ulic Keplera oraz Długiej w Żaganiu, odbyły się na międzynarodowe ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem „WYPADEK 2011”.

Dwudniowe spotkanie z partnerami z Niemiec

W czerwcu bieżącego roku odbyło się dwudniowe spotkanie z partnerami z Niemiec w ramach projektu „Ratownicy ponad granicami”. W dniu 24 czerwca odbył się turniej piłki nożnej na zakończenie którego Marek Ślusarski, Starosta Żagański wręczył puchary.

Służby ratownicze z Polski i Niemiec znowu w akcji!

W dniu 14 maja br. na akwenie wodnym w pobliżu miejscowości Klików odbyły się trzecie w tym roku wspólne ćwiczenia służb ratowniczych z Polski i Niemiec, będące jednym z elementów projektu pod nazwą „Ratownicy ponad granicami”.

Drugie międzynarodowe ćwiczenia taktyczno-bojowe

W dniu 16 kwietnia br. odbyły się kolejne międzynarodowe ćwiczenia taktyczno-bojowe w ramach unijnego projektu „Ratownicy ponad granicami”, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego w rejonie transgranicznym poprzez wzmocnienie współpracy ratowników z obu stron granic Polski i Saksonii.

Pierwsze transgraniczne ćwiczenia służb ratowniczych

W dniu 19 marca br. około godziny 10:30 w jednym z pomieszczeń hotelu „Hayduk” w Iłowej wybucha pożar, który bardzo szybko rozprzestrzenia się na kolejne pokoje hotelowe oraz klatkę schodową. Wewnątrz uwięzione są dwie poparzone osoby.

Przygotowania służb ratowniczych do ćwiczeń w ramach realizacji projektu „Ratownicy ponad granicami”

W dniu 24 lutego 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie robocze na którym omówiono założenia do pierwszych wspólnych polsko niemieckich ćwiczeń taktyczno – bojowych.